Boldogkő vára
A legszebb magyar középkori romantikus lovagvárnak tartott Boldogkő vára Zemplénben, Boldogkőváralja közvetlen közelében helyezkedik el. A boldogkői vár története igencsak bonyolult, és a fennmaradt oklevelek alapján is nehezen követhető. Az biztos, hogy a tatárjárás után épült, de a vár építésének pontos idejét nem ismerik. Erődítményként mindig is a kassai utat és a Hernád völgyét védte. A vár a történelem során öröklések és adományozások során került más-más király birtokába. A vár 1945 óta állami tulajdonban van, régészeti feltárása 1963-ban indult meg. A helyreállítás és állagmegóvás után az egykori palotarészben turistaszálló került kialakításra. A festői fekvésű vár kedvelt kirándulási célponttá vált. A 90-es évek elején megszűnt a turistaszálló és helyére hadtörténeti kiállítás és ólomkatona kiállítás került. Az ólomkatona kiállítás a Muhii csatát ábrázolja, több, mint ezer darab figurával. A vár jelenleg az Önkormányzat kezelésében van. 2002-ben újabb rekonstrukciós munkálatok és ásatások kezdődtek a várban, mely során megváltozott a vár látványa. A két torony védőtetőt kapott, továbbá az alsó udvar falán 100 méter hosszú nyilokjáró került kialakításra, melyről gyönyörű kiállítás nyílik a lőréseken át az északi-, illetve a nyugati irányba. Ezen felül pedig az „oroszlánsziklán” egy sziklakijáró épült. A vár pincéjének és a vár borozónak föld alatti összeköttetésében egy várborozó került kialakításra. Az ide érkező turistákat a Boldogkői vár teljesen megújult formában várja. A vár állandó programoknak és kiállításoknak ad otthont, emellett pedig áprilistól novemberig minden szombaton és vasárnap garantált különleges programokkal várja a látogatókat. A hétvégi különleges élményeket a jelmezes tárlatvezetésekkel, kóborlovagokkal, fegyvertapogatással és kiállításokkal biztosítják. A vár január – március hónapban 9-16 óráig-, április hónapban 8-18 óráig-, május – szeptember hónapban 8 -20 óráig-, október hónapban 8 – 18 óráig-, november – december hónapban 9-16 óráig látogatható. A felnőtt belépő 1300 Forintba-, a diák belépő (6-18 éves korig) 900 Forintba, a nyugdíjas belépő (60 év felett) 900 Forintba kerül. Munkanapokon 300 Forint kedvezményt biztosítanak. A vár alatti sziklatömbben egy középkori étterem (Castrum Boldua középkori étterem) található, ahol a különleges fogásokat a vendégek a kor szokása szerint kézzel fogyaszthatnak el.
Még nem értékeltük
Írj nekünk ha úgy érzed érdemes ellátogatnunk ide és kíváncsi vagy véleményünkre!
Legfrisebb cikkeink
Nagyvázsony településén a leghíresebb látnivaló a Kinizsi-vár, azonban ezen kívül még sok mással is találkozhatunk. Köztük a Szent Ilona templommal, amely a 18. században épült.
A Balaton térsége rengeteg programot ad a hidegebb hónapokban is. Fonyódtól például alig 40 percre található a Kis-Balatonnál a Kápolnapusztai Bivalyrezervátum. Miért érdemes ide ellátogatni? Mert Magyarország legnagyobb látogatható bivalycsordája, piknikezőhely, kiállítás, mesélő sétaút, és kilátó is található itt.
A kézi csipkekészítéssel ismerkedtünk meg egy kicsit közelebbről, ugyanis a Terényben található Hunnia Csipkemúzeumba látogattunk el!
„Minden út Rómába vezet.”-tartja a mondás, nos most a miénk is oda vezetett. Napfény, színek, ízek, történelem és sok-sok kincs, ha csak öt dolgot kellene kiemelnünk az örök város pompájából a Colosseumon, Vatikánon, és Trevi-kúton túl. De nézzük is az élménybeszámolót, azaz, hogy miért érdemes nemcsak szeretni Rómát, hanem meg is látogatni!
Közeledik az őszi és felénk ősszel kötelező a Tisza-tavon részt venni egy tavi túrán. Sosem bánjuk meg, minden évben valahogy más és más a tó, a környezete. Feledhetetlen élmény a jó levegő, a csodás színek. Minden évben új élményekkel gazdagodunk. Következzék tavalyi kalandunk beszámolója.
Élménytérkép olvasói
Google
Tripadvisor